pakeliui i seima FOTO

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikiamais duomenimis 2016 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje globa nustatyta 9167 vaikams, iš jų 5503 gyvena šeimose, 446 – šeimynose, globos įstaigose gyvena 3218 vaikų.

2016 m. gruodžio pabaigoje 44 Klaipėdos rajono vaikai augo vaikų globos namuose, 82 vaikai – globėjų šeimose.

Vaikui būtina, kad nuolat jį prižiūrėtų ir juo rūpintųsi tas pats asmuo, su kuriuo formuotųsi abipusiai jausmai, prisirišimas, kuris garantuotų jam saugų prieglobstį, pas kurį jis galėtų grįžti susidūręs su pavojais ar netikėtumais, būtų nuramintas, gautų palaikymą, padrąsinimą. Nuo vaiko ankstyvųjų santykių patirties vėliau priklausys jo prisitaikymas socialinėje aplinkoje, gebėjimas užmegzti santykius, pasitikėti savo jėgomis. Globos namuose augantys vaikai neturi galimybės formuoti vieno ilgalaikio ir nuolatinio ryšio su suaugusiu žmogumi.

Visus, kuriems artima tėvų globos netekusių vaikų globos ar įvaikinimo idėja, raginame dalintis savo namų šiluma padedant vaikams užaugti.

Kviečiame kreiptis į Gargždų socialinių paslaugų centro Pagalbos globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams skyriaus GIMK socialinius darbuotojus Rasą Antanavičienę ir Aušrą Raguckaitę, adresu: Sodo g. 1, Gargždai, tel. (8 46) 470202, 8 683 23943, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.